search
REKLAMA
News

Reżyser znanych horrorów tłumaczy, skąd STEPHEN KING czerpie inspirację do pisania silnych bohaterek

Stephen King w czerwcu doczeka się dokumentu na swój temat.

Łukasz Budnik

15 maja 2023

REKLAMA

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że w przygotowaniu jest kolejna adaptacja twórczości Stephena Kinga – tym razem padło na Życie Chucka (The Life of Chuck)  ze zbioru Jest krew…  Reżyserią, scenariuszem i produkcją filmu zajmie się Mike Flanagan, twórca m.in. popularnych seriali grozy Nawiedzony dom na wzgórzu oraz Nawiedzony dwór w Bly.

To nie pierwszy raz, gdy twórca adaptuje twórczość Kinga – ma już na koncie filmy Gra Geralda oraz Doktor Sen, oba oparte dziełach mistrza grozy, a w planach także serialową ekranizację Mrocznej Wieży. Flanagan pojawia się także w dokumencie Stephen King on Screen poświęconym filmowym adaptacjom dzieła mistrza grozy. Do sieci trafił klip, w którym Flanagan tłumaczy, skąd u Kinga dryg do pisania świetnych kobiecych postaci.

Twórca tłumaczy, że to wpływ silnych kobiet obecnych w życiu autora, w tym żony Tabithy i jego siostry, jak również matki, która wychowywała go samotnie. To one mają być inspiracją dla Kinga.

To człowiek, który dorastał w obecności i pod wpływem niezwykłych kobiet i który taką poślubił. Gdy uświadomisz sobie, że to Tabitha wyciągnęła maszynopis “Carrie” z kosza na śmieci, kiedy wrzucił go tam w rozpaczy… gdy uświadomisz sobie, że to ona pierwsza czyta jego historie i je ocenia Łatwo zauważyć, skąd hart ducha i zapał, którymi obdarzone są jego heroiny. On sam doświadcza tego w domu.

Poniżej fragment dokumentu z Flanaganem:

Dokument o Kingu zadebiutuje 26 czerwca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA