search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO zaprzecza twierdzeniu, że to Kanye West podsunął mu pomysł na “Django”

West kilka dni temu stwierdził, że Tarantino podebrał jego pomysł na film.

Łukasz Budnik

28 października 2022

west tarantino
REKLAMA

Kilka dni temu Kanye West w rozmowie z Piersem Morganem twórca stwierdził, że Tarantino tworząc film Django ukradł jego pomysł. Według Westa, po tym, jak w 2005 roku nagrał z Jamiem Foxxem (który zagrał później tytułowego bohatera) utwór “Gold Digger”, zaproponował aktorowi i Tarantino realizację teledysku, którego tematyką miało być niewolnictwo. Teraz West twierdzi, że choć realizacja klipu w takiej formie nie doszła do skutku, Tarantino użył w swoim filmie niektóre z jego sugestii.

Do słów Westa odniósł się sam Tarantino, który w programie Jimmy’ego Kimmela powiedział:

Nie jest prawdą to, że Kanye West wpadł na pomysł z “Django” i powiedział mi o nim, a ja stwierdziłem, że to świetny pomysł i przekuję go w film. To się nie wydarzyło. Pomysł na “Django” miałem zanim poznałem Kanyego.

Reżyser przyznał jednak, że West faktycznie miał pomysł na ironiczny teledysk do “Gold Digger”, w którym wcieliłby się niewolnika. Według Tarantino, klip w zamyśle miał być “wielkim musicalem”. Tarantino zdradził też, że gdy West nagrał swoją pierwszą płytę “The College Dropout”, miał pomysł, żeby do każdego utworu nagrać film i stworzyć z tego antologię. Spotykał się w tej sprawie także z Tarantino i, jak stwierdził reżyser, dobrze spędzali czas.

Poniżej wywiad z Tarantino:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA