search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO był zachwycony jednym z filmów Pixara. “To arcydzieło”

Quentin Tarantino określił animację filmem roku.

Łukasz Budnik

18 maja 2023

REKLAMA

Quentin Tarantino to twórca, który lubi opowiadać o swoim guście filmowym i polecać rozmaite tytuły. Reżyser nie ogranicza się do żadnego gatunku – niegdyś zachwycił się także popularną animacją.

Jego wybór padł na jedną z produkcji Pixara – Toy Story 3 z 2010 roku. W wywiadzie z 2015 roku Tarantino stwierdził:

“Toy Story 3” to arcydzieło i mój ulubiony film tamtego roku.

Film w reżyserii Lee Unkricha powstał 11 lat po poprzedniej odsłonie i, podobnie jak one, zyskał uznanie krytyków i widzów. Fabuła opowiadała o tym, jak zabawki trafiają do przedszkola, a później próbują się z niego wydostać. Film był nominowany do Oscara nie tylko w kategorii najlepszej animacji (tę nagrodę otrzymał), lecz także w głównej. W 2019 roku zadebiutowała część czwarta, a kilka miesięcy temu zapowiedziano kolejny sequel.

W zeszłym roku Tarantino wypowiadał się o swojej sympatii do innej produkcji animowanej – kreskówki Świnka Peppa.

Naprawdę lubię “Świnkę Peppę”. Bardzo często to oglądam. Muszę powiedzieć, że to najlepszy produkt z Wielkiej Brytanii w tej dekadzie.

Zdradził wówczas też, że pierwszym obejrzanym przez jego syna filmem było Minionki rozrabiają

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA