search
REKLAMA
News

PSI PATROL w ogniu krytyki. Powodem jest postać psa-policjanta

Łukasz Budnik

12 czerwca 2020

REKLAMA

W Stanach Zjednoczonych trwają protesty będące odpowiedzią na śmierć George’a Floyda, czarnoskórego mężczyzny który został uduszony przez policjanta. Negatywne głosy kierowane w stronę policji oraz wykazywanie brutalnych zachowań funkcjonariuszy zaowocowały już anulowaniem popularnego serialu Cops oraz zdjęciem z anteny innej produkcji – Live P.D. Kolejnym serialem, który znalazł się w ogniu krytyki, jest animacja pt. Psi patrol

Powodem jest postać psa będącego policjantem – Chase’a. Na twitterowym profilu serialu na początku czerwca pojawiło się oświadczenie o tymczasowym wstrzymaniu nadawania treści aby wszyscy usłyszeli głosy czarnoskórych. Pod postem rozpoczęła się lawina komentarzy – z których większość jest żartobliwa, choć nie tylko – na temat tego, aby pozbyć się z serialu postaci Chase’a. Pojawiają się głosy, że nazwanie tak policjanta (Chase oznacza Pościg) to oznaka bagatelizowania tych, którzy doświadczyli bycia ściganym przez psy używane przez policję. Użytkownicy sugerują usunięcie Chase’a z serialu, nazywając go zdrajcą. Jeden z komentujących stwierdził też, że twórcy wyprali dzieciom mózgi pokazując, że bycie funkcjonariuszem to coś godnego, a kolejny, że Nickelodeon straci teraz dużo pieniędzy. Nawet jeśli krytyka ta ma w większości charakter żartobliwy (obrazki poniżej), to odzwierciedla napiętą sytuację w USA i stosunek obywateli do policjantów.

https://twitter.com/Elijahthek1d/status/1267899938295472130

https://twitter.com/anarchy_alex420/status/1267845868344029184

Komentarzy jest na tyle dużo, że sprawa zwróciła uwagę syna Donalda Trumpa – Erica – oraz senatora Teda Cruza. Obaj panowie stwierdzili, że reakcje ludzi to szaleństwo i absurd.

Psi patrol to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych produkcji Nickelodeon – okaże się, czy obecna sytuacja sprawie, że rola Chase’a zostanie ograniczona.

Co o tym myślicie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA