search
REKLAMA
News

Producent WIEDŹMINA wyjaśnił, dlaczego trzeci sezon został podzielony na dwie części

Pierwsza część 3. sezonu zadebiutuje 29 czerwca.

Łukasz Budnik

28 czerwca 2023

REKLAMA

Już jutro premiera pierwszej części trzeciego sezonu serialu Wiedźmin Netflixa, w którym po raz ostatni w roli Geralta wystąpił Henry Cavill. 

W trzecim sezonie zobaczymy, jak Geralt, Ciri i Yennefer trafiają do twierdzy w Aretuzie, licząc na to, że dowiedzą się czegoś więcej o mocach, które drzemią w Ciri. Tym samym trafią w środek ukrytego konfliktu. Scenarzyści inspirowali się tomem “Czas pogardy” Andrzeja Sapkowskiego.

Tymczasem producent serialu Steve Gaub wyjaśnił, dlaczego sezon został podzielony na dwie części (odcinki 6 do 8 trafią na Netflixa 27 lipca).

To przyszło nam do głowy podczas montażu, nie było wpisane w scenariusz i nie wiedzieliśmy o tym w czasie zdjęć. Mieliśmy świadomość, że w tym sezonie jest istotny punkt zwrotny. Gdy produkcja trwała, wyszło “Stranger Things”, które miało podzielony sezon. Pomyśleliśmy, że to intrygujące. W świecie streamingu cliffhangery nie istnieją, bo można nacisnąć “odtwórz” zaraz po zakończonym odcinku. Nie doświadcza się satysfakcji, jaką daje oczekiwanie i dyskusja online. Chcieliśmy podarować to fanom, a historia nam w tym pomogła.

W obsadzie oprócz Cavilla są Anya Chalotra, Freya Allan, a także Joey Batey, Robbie Amell, Meng’er Zhang, Hugh Skinnger, Mahesh Jadu i Christelle Elwin. Od czwartego sezonu Cavilla ma zastąpić Liam Hemsworth. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA