search
REKLAMA
News

Oficjalnie: DAVID CORENSWET to nowy SUPERMAN. Poznaliśmy też odtwórczynię roli Lois Lane

“Superman: Legacy” wyreżyseruje James Gunn.

Łukasz Budnik

27 czerwca 2023

REKLAMA

Pod koniec stycznia James Gunn i Peter Safran ogłosili, jakie projekty DC zobaczymy pod ich rządami w pierwszej kolejności. Wśród nich znalazł się m.in. nowy film o Supermanie, w którym jednak nie zobaczymy Henry’ego Cavilla, lecz nowego aktora. Dowiedzieliśmy się, kto zagra w produkcji pisanej i reżyserowanej przez Gunna?

To David Corenswet (HollywoodPearl), który w walce o rolę pokonał Nicholasa Houlta i Toma Brittneya. Poznaliśmy też nazwisko aktorki, która wcieli się w Lois Lane – w rywalizacji z Emmą Mackey i Phoebe Dynevor zwyciężyła Rachel Brosnahanznana z tytułowej roli w zakończonym niedawno serialu Wspaniała pani Maisel. Gunn na Twitterze nazwał ich niesamowitymi aktorami i wspaniałymi ludźmi.

Na ten moment nie ma więcej oficjalnych informacji o obsadzie – dziś można było natknąć się na plotki, że o rolę Lexa Luthora walczą bracia Alexander i Bill Skarsgardowie.

Superman Legacy David Corenswer
źródło: Variety

Superman: Legacy ma być “prawdziwym startem” planów twórcy i Safrana na DCU. Nie ma być to historia o genezie bohatera, ale opowieść o tym, jak musi znaleźć równowagę między swoim pochodzeniem i ziemskim wychowaniem. Film ma zadebiutować 11 lipca 2025 roku. Gunn skomentował sprawę:

Tak, reżyseruję “Superman: Legacy”. Mój brat wyznał, że gdy zobaczył datę premiery, zaczął płakać. Zapytany czemu, odparł, że to urodziny taty. Nie zdawałem sobie z tego sprawy. To była długa droga. Już lata temu proponowano mi film o Supermanie. Pierwotnie się nie zgodziłem, bo nie znałem unikalnego, zabawnego i emocjonalnego sposobu na to, by godnie zaprezentować Supermana. Niecały rok temu dostrzegłem, jak jego rodzice z Kryptona i z farmy Kansas kształtują jego i jego wybory. Postanowiłem napisać scenariusz, ale wahałem się przed podjęciem się roli reżysera. To, że coś piszę, nie znaczy, że czuję to na poziomie wizualnym i emocjonalnym. Ostatecznie jednak pokochałem ten scenariusz i cieszę się, że zaczynamy tę podróż.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA