search
REKLAMA
News

Premiera filmu TOP GUN: MAVERICK opóźniona o kilka miesięcy

Łukasz Budnik

3 kwietnia 2020

REKLAMA

Studio Paramount ogłosiło, że Top Gun: Maverick, kontynuacja przeboju z 1986 roku, nie trafi do kina 24 czerwca. Widowisko jest kolejnym tytułem, którego premiera została przełożona na inny termin ze względu na sytuacją panującą na świecie.

Nowa data premiery została wyznaczona na 23 grudnia, zatem kolejne wyczyny Toma Cruise’a przyjdzie nam oglądać dopiero w okresie świątecznym. Paramount poinformowało też, kiedy na ekrany trafi przesunięty już wcześniej sequel Cichego miejsca. Horror Johna Krasinskiego pojawi się w kinach 4 września.

Maverick to kolejny potencjalny przebój który nie trafi do kin w okresie letnim – kilka dni temu przesunięto premiery nowych Pogromców duchów oraz Morbiusa, wcześniej zaś zapowiedziano, że w terminie na ekranach nie pojawią się Mulan oraz Czarna Wdowa.

Akcja Top Gun: Mavericka osadzona jest 34 lata po pierwowzorze. Maverick jest instruktorem we wspomnianej szkole, a jednym z jego uczniów jest syn Goose’a. W obsadzie znaleźli się  Tom Cruise, Jennifer Connelly, Glen Powell, Jon Hamm, Ed Harris i Miles Teller. Ten ostatni wciela się w Bradleya “Roostera” Bradshawa, syna Goose’a z części pierwszej. Według reżysera sequela, Josepha Kosinskiego, relacja między Roosterem i Maverickiem będzie emocjonalnym rdzeniem filmu. Kosinski mówił też, że chciałby dalej zagłębić wątek Mavericka oraz Icemana, w którego wcielał się Val Kilmer. Aktor póki co nie pojawił się w materiałach promocyjnych.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA