search
REKLAMA
News

Premiera filmu GODZILLA VS. KONG przesunięta o kilka miesięcy

Łukasz Budnik

26 listopada 2019

godzilla
REKLAMA

Złe wieści dla wszystkich, którzy czekają na ekranowy pojedynek Godzilli i King Konga. Premiera filmu Godzilla vs. Kong została przesunięta przez studio Warner Bros. aż o osiem miesięcy. Widowisko miało zadebiutować 13 marca 2020 roku – na tę chwilę data premiery to 20 listopada. 

Nie podano oficjalnych powodów opóźnienia, choć można przypuszczać,  że wiąże się ono z artystyczną i finansową porażką Godzilli II: Króla potworów. Film Michaela Dougherty’ego nie zebrał najlepszych recenzji i zarobił stosunkowo niewiele, bo 385 milionów dolarów przy budżecie 170 milionów. Nie wiadomo, czy studio poświęci dodatkowy czas na dokrętki (zdjęcia do filmu zakończyły się już w kwietniu) czy może jego przedstawiciele liczą na to, że w listopadzie będzie mniejsza konkurencja, co pozwoli na większe zarobki. Na razie nie byli gotowi podzielić się żadnym materiałem z filmu – w sieci nie zadebiutowały jeszcze ani zdjęcia promocyjne, ani zwiastuny.

W nowej odsłonie Godzilla ma zmierzyć się z Kongiem znanym z filmu Kong: Wyspa Czaszki. Film reżyseruje Adam Wingard, odpowiedzialny między innymi za Gościa oraz Blair Witch. W obsadzie znajdują się Millie Bobby Brown, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Alexander Skarsgård, Kyle Chandler, Jessica Henwick, Rebecca Hall i Lance Reddick. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA