search
REKLAMA
News

Premiera DIUNY Denisa Villeneuve’a przesunięta przez studio

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2019

Frank Herbert Dune book cover
REKLAMA

Jeśli nie możecie się doczekać Diuny Denisa Villeneuve’a, musimy was zmartwić – Warner Bros. przesunęło datę premiery filmu. Na szczęście tylko o miesiąc.

Pierwotnie widowisko miało zadebiutować 20 listopada 2020 roku. Studio ogłosiło jednak, że produkcja trafi do kin tydzień przed Bożym Narodzeniem – 18 grudnia. Oznacza to, że będzie mierzyć się w box offisie z Uncharted, filmową wersją popularnej serii gier (z Tomem Hollandem w roli głównej), West Side Story Stevena Spielberga oraz kontynuacją Księcia w Nowym Jorku.

Film Villeneuve’a jest adaptacją prozy Franka Herberta. Akcja dzieje się w fantastycznym świecie przyszłości. Wcześniej książkę na ekran próbował przenieść w latach 80. David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan.

W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Zendaya, Dave Bautista,  Stellan Skarsgård oraz Javier Bardem. Całość wyreżyserował Denis Villeneuve, twórca Blade Runner 2049który na ponad rok przed premierą filmu zajmie się postprodukcją. Niewykluczone, że ekipa wróci jeszcze na plan, by nagrać dokrętki.

Warner Bros. ogłosiło też, kiedy do kin trafi filmowa biografia Elvisa Presleya – film zobaczymy 1 października 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA