search
REKLAMA
News

KEVIN SPACEY POKAZAŁ SIĘ PUBLICE. Wyrecytował wiersz w rzymskim muzeum

Łukasz Budnik

3 sierpnia 2019

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że Kevin Spacey został oczyszczony z zarzutów podczas jego jedynej do tej pory sprawy karnej, ze względu na brak wystarczająco mocnych dowodów po stronie oskarżyciela. Nie minęło wiele czasu, a aktor niespodziewanie pokazał się publicznie, by w Muzeum Narodowym w Rzymie przeczytać poemat “The Boxer”, którego autorem jest Gabriele Tinti. 

Aktor wystąpił obok rzeźby odpoczywającego boksera. Recytowany przez niego poemat również opowiada o pięściarzu, odrzuconym przez tłum pomimo wcześniejszych sukcesów. Nie brzmi to jak przypadek, prawda? Spacey mówił:

Wstrząsnąłem krajem. Sprawiłem, że areny wibrowały, rozrywałem przeciwników na strzępy. Rozświetlałem ciemność, przyjmowałem obelgi, wzbudzałem aplauz. (…) Używano mnie jako rozrywki. (…) Nie każdy to potrafił. Żaden z was.

Pojawienie się Spaceya zaskoczyło zwiedzających muzeum. Gdy w trakcie występu zebrało się więcej gapiów, Spacey powtórzył recytację. Według relacji, nie wyglądał na kogoś, kto czuje się winny.

To już kolejny raz gdy aktor daje do zrozumienia, że osądza się go zbyt pochopnie. Po raz pierwszy odniósł się do sprawy w filmie opublikowanym podczas zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Pomimo wycofania sprawy karnej, na Spaceyu nadal ciąży kilkanaście oskarżeń o molestowanie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA