search
REKLAMA
News

Prace na planie filmowej DIUNY zakończone!

Filip Pęziński

29 lipca 2019

REKLAMA

Brian Herbert  – syn Franka Herberta, autora książkowego oryginału – będący też jednym z producentów filmu Diuna ogłosił światu, że prace na planie adaptacji zostały zakończone. Główne zdjęcia do filmu wystartowały w marcu tego roku, a w sumie ekipa pracowała na planie aż siedem miesięcy. Zasadniczą część filmu kręcono w Jordanii, a ostatnio ekipa odwiedziła również węgierski Budapeszt.

Kultowa książka Franka Herberta to powieść science fiction, której akcja dzieje się w fantastycznym świecie przyszłości. Wcześniej książkę z dość średnim rezultatem na ekran próbował przenieść w latach 80. David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan.

W nowej ekranizacji głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Zendaya, Dave Bautista,  Stellan Skarsgård oraz Javier Bardem. Całość wyreżyserował Denis Villeneuve, twórca Blade Runner 2049który na ponad rok przed premierą filmu zajmie się postprodukcją. Niewykluczone, że ekipa wróci jeszcze na plan, by nagrać dokrętki.

Premierę Diuny zapowiedziano na 20 listopada 2020 roku. 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA