search
REKLAMA
News

Rosamund Pike jako MARIA SKŁODOWSKA-CURIE na pierwszym zdjęciu z „Radioactive”

Filip Pęziński

29 lipca 2019

REKLAMA

Amazon Studios ogłosiło, że produkowany przez nich film “Radioactive”, w którym Rosamund Pike zagrała Marię Skłodowską-Curie, zadebiutuje podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Toronto. Pojawiło się również pierwsze zdjęcie pokazujące, jak znana z Zaginionej dziewczyny aktorka prezentuje się w roli polskiej noblistki. 

Film będzie miał swoją światową premierę 14 września na Festiwalu Filmowym w Toronto. Obok Pike w rolach głównych w filmie zagrali Anya Taylor-Joy jako córka Curie-Skłodowskiej i Aneurin Barnard wcielający się we francuskiego naukowca Paula Langevina, z których noblistka wdała się w romans. Męża Skłodowskiej-Curie zagrał Sam Riley.

Oto jak prezentuje się Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie:

Maria Skłodowska-Curie była prekursorką radiochemii, a do jej największych dokonań należą rozwinięcie teorii promieniotwórczości oraz odkrycie dwóch nowych pierwiastków – radu i polonu.  Była także inicjatorką badania nad leczeniem raka za pomocą promieniotwórczości. Ze swoje badania została dwukrotnie nagrodzona Nagrodą Noble’a.

W 2016 roku w filmie Maria Skłodowska-Curie w noblistkę wcieliła się Karolina Gruszka.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA