search
REKLAMA
News

Poznaliśmy reżysera pilotażowego odcinka serialu THE LAST OF US

Łukasz Budnik

16 stycznia 2021

REKLAMA

W marcu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Craig Mazin, twórca uznanego serialu Czarnobyl, połączy siły z Neilem Druckmannem, reżyserem oraz scenarzystą gry, aby wspólnie napisać serialową adaptację gry The Last of Us, przeznaczoną dla HBO. 

Projekt jest produkowany także przez Sony Pictures Television i PlayStation Productions. The Last of Us opowiada historię Joela. Mężczyzna żyje w 2033 roku, w postapokaliptycznym świecie opanowanym 20 lat wcześniej przez zmutowane istoty i dostaje zadania przetransportowania Ellie – czternastoletniej dziewczynki, która może być lekarstwem na epidemię – poza strefę kwarantanny. Wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone i polegają na sobie, aby przetrwać.

Serial ma pokryć wydarzenia z pierwszej gry i rozszerzyć nieco świat przedstawiony. The Last of Us zdobyło mnóstwo nagród i sprzedało się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy. Pierwotnie z projektem związany był Johan Renck (także Czarnobyl), zrezygnował jednak ze względu na inne zobowiązania.

Dziś “The Hollywood Reporter” poinformowało, że do projektu został w zamian zaangażowany Kantemir Bałagow, który ma na koncie takie tytuły, jak Wysoka dziewczyna, Bliskość oraz Molodoyeschyo. Twórca wyreżyseruje pilot serialu. 

W zeszłym roku Mazin bardzo chwalił talent Druckmanna i stwierdził, że przeniesienie gry na ekran było jego marzeniem. Twórca gry dodał, że nie wyobraża sobie lepszego partnera do stworzenia serialowej wersji The Last of Us. Mazin zdobył Emmy za scenariusz Czarnobyla, a sam serial otrzymał nagrodę dla najlepszego serialu limitowanego.

Czekamy na informację dotyczące daty premiery (będzie to prawdopodobnie przełom 2021 i 2022 roku) oraz obsady.  

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA