search
REKLAMA
News

Powstanie serialowa adaptacja THE LAST OF US! Zajmą się nią twórca CZARNOBYLA i scenarzysta gry

Łukasz Budnik

5 marca 2020

REKLAMA

Wspaniałe wieści dla fanów The Last of Us! “The Hollywood Reporter” poinformowało, że Craig Mazin, twórca uznanego serialu Czarnobyl, połączy siły z Neilem Druckmannem, reżyserem oraz scenarzystą gry aby wspólnie napisać serialową adaptację przeznaczoną dla HBO. 

Projekt jest produkowany także przez Sony Pictures Television i PlayStation Productions – to pierwszy serial tworzony przez tę firmę, choć – jak zapowiadają – nie ostatni. The Last of Us opowiada historię Joela. Mężczyzna żyje w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zmutowane istoty i dostaje zadania przetransportowania Ellie – czternastoletniej dziewczynki, która może być lekarstwem na epidemię – poza strefę kwarantanny. Wspólnie podróżują przez Stany Zjednoczone i polegają na sobie aby przetrwać. Serial ma pokryć wydarzenia z pierwszej gry – na maj tego roku planowana jest premiera kontynuacji. The Last of Us zdobyło mnóstwo nagród i sprzedało się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy.

Mazin bardzo chwalił talent Druckmanna i stwierdził, że przeniesienie gry na ekran było jego marzeniem. Twórca gry dodał, że nie wyobraża sobie lepszego partnera do stworzenia serialowej wersji The Last of Us. Mazin zdobył Emmy za scenariusz Czarnobyla, a sam serial otrzymał nagrodę dla najlepszego serialu limitowanego.

Czekamy na informację dotyczące daty premiery i obsady. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA