search
REKLAMA
News

Powstanie POLSKI NETFLIX od TVN i Polsatu

Łukasz Budnik

26 października 2019

REKLAMA

Cyfrowy Polsat i Discovery zawarły umowę na mocy której stworzą platformą streamingową OTT, oferującą treści polskim, a w domyśle także zagranicznym użytkownikom. 

W serwisie znajdą się filmy, seriale, programy sportowe i rozrywkowe oraz dokumenty. Dostępne treści będą produkcjami TVN i Polsatu, choć wprowadzone zostaną również produkcje zakupione zewnątrz i stworzone bezpośrednio przez nowy podmiot. Na stronie Polsat News zacytowano Kasię Kieli, Prezesa i Dyrektor Zarządzającą Discovery w regionie EMEA:

Dzisiaj widzowie oczekują łatwego dostępu do ulubionych programów w jednym miejscu. Nasz serwis będzie właśnie taką platformą umożliwiającą o każdej porze i w każdym miejscu oglądanie najbardziej popularnych seriali, filmów i programów skierowanych do polskiego odbiorcy. (…) To nowe wspólne przedsięwzięcie wpisuje się w naszą strategię międzynarodową. Wierzymy, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby konsumentów. Polscy widzowie mają dostęp do wielu serwisów z produkcjami międzynarodowymi, a nasza inicjatywa będzie dla nich naturalną platformą oferującą polskie treści.

Ambicją obu stron jest aby nowy serwis oferował rozwiązania technologiczne najwyższej jakości i stał się konkurencją dla zagranicznych platform. Ma być atrakcyjna zarówno dla producentów, jak i klientów reklamowych, a dostęp do niej ma mieć umożliwiony każdy internauta.

Powstanie nowego serwisu nie wpływa na dotychczasowe serwisy TVN i Polsatu, tj. Player.pl oraz Iplę. Nadal pozostaną dostępne dla widzów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA