search
REKLAMA
News

Powstanie nowy aktorski ASTERIX I OBELIX. Kto zagra tytułowych bohaterów?

Łukasz Budnik

28 października 2019

REKLAMA

Jak informują zagraniczne media, w przygotowaniu jest kolejny, piąty już aktorski film o przygodach Asterixa i Obelixa. Poprzedni, Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości, miał premierę w 2012 roku.

Reżyserem produkcji został Guillaume Canet, francuski aktor i reżyser, laureat Cezara za film Nie mów nikomu z 2006 roku. Nowy film będzie mieć tytuł Asterix & Obelix, the Silk Road. Scenariusz napisali Philippe Mechelen i Julien Hervé, bazując oczywiście na komiksach które tworzyli René Goscinny i Albert Uderzo, choć Silk Road nie będzie adaptacją pojedynczej historii. W nowej opowieści tytułowi Galowie trafią do Chin. Podobnie jak przy większości poprzednich odsłon serii, film wyprodukuje Pathé. Będzie też dystrybutorem. Budżet to 60 milionów dolarów, a zdjęcia zaczną się wiosną.

Nie wiadomo jeszcze, czy do roli Obelixa powróci Gérard Depardieu i kto tym razem zagra Asterixa.

AKTUALIZACJA 15:55: Jak poinformował jeden z naszych czytelników, Guillaume Canet wrzucił na Instagrama zdjęcie, na którym w kostiumach są on sam oraz Gilles Lellouche. Wygląda na to, że właśnie oni wcielą się w tym tytułowych bohaterów.

Do tej pory największym sukcesem w serii była część druga, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, zarabiając 128 milionów USD na całym świecie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA