search
REKLAMA
News

Powstaje film o ELIZABETH TAYLOR. Główna rola obsadzona

Łukasz Budnik

28 października 2019

REKLAMA

Jak informuje “Variety”, w przygotowaniu jest film o Elizabeth Taylor zatytułowany A Special Relationship. Biografia ma skupić się na drodze Taylor od aktorki do aktywistki. Dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w słynną gwiazdę kina – będzie to Rachel Weisz.

Scenariusz filmu napisze Simon Beaufoy, który jest też autorem skryptu do Slumdoga. Milionera z ulicy, natomiast reżyserią zajmie się kobiecy duet Bert&Bertie. Na temat nadchodzącego filmu wypowiedzieli się jego producenci, Iain Canning i Emile Sherman:

Publiczność jest wyraźnie zafascynowana prywatnym życiem ikon Hollywood, a nie ma nikogo bardziej ikonicznego niż Elizabeth Taylor. Simon Beaufoy napisał rolę, która rzuca światło na jej humor i człowieczeństwo, które zostaną doskonale ucieleśnione dzięki niesamowitemu talentowi Rachel Weisz.

Rachel Weisz

Taylor była dwukrotną zdobywczynią Oscara, a oprócz kariery aktorskiej prowadziła też aktywną walkę przeciwko AIDS. Odtwarzająca ją Weisz również ma na koncie nagrodę Akademii (za Wiernego ogrodnika), a w tym roku była nominowana także za powszechnie docenioną rolę w Faworycie.

Nie podano jeszcze informacji, kiedy możemy spodziewać się premiery filmu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA