search
REKLAMA
News

Powstanie film o LEMMYM KILMISTERZE, wokaliście Motörhead

Łukasz Budnik

17 czerwca 2020

REKLAMA

Jak poinformowało “The Hollywood Reporter”, w przygotowaniu jest filmowa biografia Lemmy’ego Kilmistera, zmarłego w 2015 roku wokalisty zespołu Motörhead. Produkcję wyreżyseruje Greg Olliver, który dziesięć lat temu realizował także dokument o zespole. Twórca nanosił także poprawki na scenariusz autorstwa Medeni Griffiths. Wśród producentów filmu jest menedżer zespołu, Todd Singerman.

Film ma opowiadać historię Kilmistera począwszy od jego młodości w Anglii, pracy w roli technika w zespole Jimiego Hendrixa i pięcioletniej trasy z grupą Hawkwind. Kilmister założył Motörhead w roku 1975 i śpiewał w nim przez 40 lat, aż do swojej śmierci. W 1980 roku grupa nagrała słynny singiel “Ace of Spades”.

Olliver tak wypowiedział się o wokaliście:

Wszystko co słyszeliśmy o Lemmym jest prawdopodobnie prawdą, nie dlatego że powielał klisze rock n’rolla, ale dlatego, że je tworzył. Pod tą warstwą krył się jednak też skomplikowany mężczyzna o lwim sercu, który zawsze trzymał kurs i nigdy się nie poddawał tworząc muzykę, która dawała mu radość. Pracowaliśmy nad tym filmem od 2013 roku, upewniając się, że będzie wierny Lemmy’emu, członkom zespołu – Philowi Campbellowi i Mikkeyowi Dee – oraz wszystkim, którzy mieli istotną rolę w życiu Lemmy’ego. Będą dumni z tego filmu.

Realizacja Lemmy’ego ma zacząć się na początku 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w słynnego wokalistę. Jakiego aktora widzielibyście w tej roli?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA