search
REKLAMA
News

Powstanie drugi sezon serialu KIERUNEK NOC, science fiction zainspirowanego powieścią JACKA DUKAJA

Łukasz Budnik

30 czerwca 2020

REKLAMA

W maju zadebiutował serial Kierunek: Noc, belgijska produkcja oparta na twórczości Jacka Dukaja, konkretnie na fragmentach powieści pt. “Starość Aksolotla”. Showrunnerem produkcji jest Jason George, wcześniej pracujący między innymi przy Narcos, a producentami wykonawczymi – Tomasz Bagiński oraz sam Jacek Dukaj. Dziś Netflix zapowiedział, że powstanie drugi sezon serialu. 

George przekazał, że on i inni twórcy są zachwyceni odbiorem pierwszego sezonu i z radością ogłaszają, że rozpoczęły się prace nad kontynuacją. Zapewnił, że nie mogą doczekać się pokazania dalszych losów bohaterów, z którymi widzowie zdążyli się tak zżyć.

Historia opowiedziana w serialu porusza problem zachowania człowieczeństwa w świecie, gdzie zatarła się granica między człowiekiem, a maszyną. Okoliczności w których na początku opowieści znajdują się bohaterowie są ekstremalne – katastrofalne zjawisko słoneczne sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko to, co stanie jej na drodze. Pasażerowie i personel samolotu do Brukseli – starzy, młodzi, biedni, bogaci, mówiący różnymi językami – muszą wspólnie walczyć o życie i zmierzać na zachód w poszukiwaniu schronienia.

Obsada w serialu jest międzynarodowa – wystąpią między innymi: Ksawery Szlenkier, Borysz Szyc, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Astrid Whettnall, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Vincent Londez, Regina Bikkinina i Jan Bijvoet. Zarówno Bagiński, jak i George entuzjastycznie wypowiadali się na temat konceptu zestawienia ze sobą obcych, mówiących w różnych językach ludzi którzy muszą zjednoczyć się w tak ekstremalnej sytuacji.

Czekacie na drugi sezon?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA