search
REKLAMA
News

Powstanie aktorski serial o ATOMÓWKACH!

Weronika Lipińska

25 sierpnia 2020

REKLAMA

Cukier, słodkości i różne śliczności! Do tego przypadkowe dodanie związku X i tak oto Profesor Atomus stworzył Bójkę, Bajkę i Brawurkę – dziewczynki obdarzone super mocą. Atomówki to amerykański serial animowany dla najmłodszych, wyprodukowany przez Hannah Barbera dla Cartoon Network. Trzy super-dziewczynki pośród meandrów dorastania musiały mierzyć się też z przestępczością, kataklizmami, katastrofami i dziwacznymi adwersarzami czyhającymi na spokój i szczęście mieszkańców miasta Townsville. Światowa premiera pierwszego odcinka miała miejsce w 1998 roku, emisję zakończono w 2005 (w 2006 w Polsce). 

Ze względu na specyficzny świat przedstawiony i kuriozalne charakterystyki czarnych charakterów, Atomówki należą do jednych z najbardziej pamiętnych kreskówek Cartoon Network. Wraz z Chojrakiem – tchórzliwym psem, Krową i kruczkiem, Laboratorium Dextera i Johnnym Bravo, ustanowiły standard absurdu i groteski, który gwarantował istną ucztę dla dziecięcej wyobraźni i który dzisiaj wspominamy z wielkim sentymentem.

Producent Greg Barlanti (seriale w uniwersum DC – np. Zielona Strzała, Flash) do  spółki ze scenarzystkami Heather Regnier (Weronika Mars, iZombie) i Diablo Cody (Juno, Tully) najwyraźniej zamierza zaadresować rzeczony sentyment tworząc aktorski serial, który ma opowiadać o młodości Bójki, Bajki i Brawurki. Dziewczyny mają być już po 20-tce i odcinać się od superbohaterskiego dzieciństwa, którego widocznie nie wspominają tak dobrze, jak fani bajki. Jednak zagrożenie świata zmusza je do ponownego użycia swoich super mocy. O ile poszczególnych elementów fabuły można się spodziewać, jak np. prawdopodobny wątek zepsutej relacji z Profesorem Atomusem, o tyle ciężko przewidzieć, jak Barlanti zdecyduje się rozwiązać kłopotliwą kwestię barwnej galerii atomówkowych zbrodniarzy. Jak miałby wyglądać np. aktorski Mojo Jojo, Feler Lumpeks lub On? Wybory obsadowe będą chyba najciekawszym elementem całego przedsięwzięcia.

Kto waszym zdaniem mógłby zagrać Atomówki?

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA