search
REKLAMA
News

Pierwszy teaser ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE, polskiego kandydata do Oscara

Łukasz Budnik

25 sierpnia 2020

REKLAMA

W sieci zadebiutował pierwszy teaser polskiego kandydata do Oscara – Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Przypomnijmy, że film powyższego duetu będzie miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Poza tym będzie można go zobaczyć w programie Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych. Główną rolę zagrał Alec Utgoff, znany z trzeciego sezonu Stranger Things, gdzie wcielił się w Alexeia. W filmie występują też Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Weronika Rosati, Krzysztof Czeczot, Łukasz Simlat i Andrzej Chyra.

Tak przedstawia się fabuła filmu (za PISF):

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA