search
REKLAMA
News

Polski film religijny HITEM amerykańskich kin. Zarobił niewiele mniej od JOKERA!

Łukasz Budnik

31 października 2019

REKLAMA

Kilka miesięcy temu czytaliście u nas nieszczególnie pochlebną recenzję filmu Miłość i miłosierdzie, opowiadającego o siostrze Faustynie Kowalskiej. Jakub Koisz nie był odosobniony w swojej opinii na temat tej produkcji, gdy pisał, że “błędem jest myślenie, że jeśli znajduje się ciekawy temat na film, a historia powstania ruchu Miłosierdzia Bożego do takich się zalicza, to należy przewałkować temat całościowo, w myśl zasady: czego nie uda nam się pokazać, to dopowiemy.” Film zebrał w naszym kraju fatalne opinie, tymczasem w USA okazał się… hitem box office’u.

28 października film Miłość i miłosierdzie weszło do amerykańskich kin i zarobiło jednego dnia prawie… 1,5 miliona dolarów. Tym samym zarobił niewiele mniej od Jokera, a więcej niż druga część Czarownicy i uplasował się na drugim miejscu box office’u. Mało tego, nasza rodzima produkcja została wyświetlona w zaledwie 800 kinach, podczas gdy Joker w niemal 4000, Miłość i miłosierdzie ma zatem sporo większą średnią zarobku.

To historyczny moment i absolutny rekord – jeszcze nigdy polski film nie załapał się nawet do pierwszej dziesiątki listy. Miłość i miłosierdzie zarobiło w jeden dzień 30% tego, co Zimna wojna przez cały okres wyświetlania.

W grudniu mają odbyć się kolejne pokazy Miłości i miłosierdzia. Może się okazać, że polska produkcja zupełnie niespodziewanie wyląduje na pierwszym miejscu listy box office’u. 

TUTAJ możecie przejrzeć całą listę na dany dzień.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA