search
REKLAMA
News

Pokazano pierwsze zdjęcie z “The Hedge Knight”, kolejnego spin-offu “Gry o tron”

“The Hedge Knight” opowie o wydarzeniach 100 lat wcześniej.

Łukasz Budnik

19 czerwca 2024

REKLAMA

W kwietniu zeszłego roku zapowiedziano kolejny spin-off serialu Gra o tron. Teraz doczekaliśmy się pierwszego zdjęcia, które przedstawia jednego z głównych bohaterów.

Nowy projekt ma tytuł A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight i opowie o perypetiach ser Duncana i Aegona V Targaryena, znanego jako Jajko (Egg). Akcja będzie się rozgrywać 100 lat przed wydarzeniami z Pieśni lodu i ognia (gdy na Żelaznym Tronie wciąż zasiadali Targaryenowi), a za scenariusz ma odpowiadać sam George R.R. Martin, który będzie pełnić także funkcję producenta wykonawczego. Serial oparty ma być na opowiadaniach stworzonych przez pisarza w latach 1998-2010.

W Duncana wcieli się Peter Claffey (Bad Sisters), zaś Jajko zagra Dexter Sol Ansell (Emmerdale, Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży). To właśnie Claffeya widzimy na pierwszym zdjęciu.

Poznaliśmy też kolejnych członków obsady. Są to Finn Bennett jako Aerion Targaryen, Bertie Carvel jako Baelor Targaryen, Tanzyn Crawford jako Tanselle, Daniel Ings jako Sir Lyonel Baratheon oraz Sam Spruell jako Maekar Targaryen. Reżyserem jest Owen Harris.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA