search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun RESIDENT EVIL: WELCOME TO RACCOON CITY, rebootu serii opartej na słynnej grze

“Resident Evil: Welcome to Raccoon City” będzie rebootem serii.

Łukasz Budnik

8 października 2021

REKLAMA

Jeszcze w tym roku na ekrany kin trafi kolejna adaptacja serii gier Resident Evil, zatytułowana Resident Evil: Welcome to Raccoon City. Projekt posłuży jako reboot i nie będzie fabularnie związany z dotychczasowymi produkcjami, w których grała Milla Jovovich.

Fabuła oparta jest na historii z pierwszej i drugiej gry firmy Capcom. Akcja toczy się w Raccoon City z 1998 roku, mieście będącym dawniej siedzibą korporacji farmaceutycznej Umbrella Corporation. Na skutek eksperymentów przeprowadzanych przez naukowców, miasto opustoszało i skrywa mroczne tajemnice. Po tym, jak zło zostaje uwolnione, mała grupa ocalałych musi nawiązać współpracę, odkryć prawdę stojącą za Umbrellą i przetrwać. W filmie występują Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Robbie Amell, Tom Hopper, Avan Jogia, Donal Logue, oraz Neal McDonough.

Reżyserią filmu zajął się Johannes Roberts, który napisał także scenariusz. Amerykańska premiera Resident Evil: Welcome to Raccoon City została zaplanowana na 24 listopada. W Polsce produkcja pojawi się na ekranach 3 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA