search
REKLAMA
News

Paul Mescal w pierwszym zwiastunie filmu GLADIATOR 2 Ridleya Scotta

Nowy film zadebiutuje 15 listopada 2024 roku.

Łukasz Budnik

9 lipca 2024

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera kontynuacji Gladiatora Ridleya Scotta. Główną rolę zagra Paul Mescal, a z projektem są też związani m.in. Pedro Pascal, Denzel Washington i Connie Nielsen, która powtarza rolę z oryginału. Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu.

W filmie zobaczymy losy Lucjusza – znanego już z pierwowzoru – ponad dwie dekady od śmierci Maximusa. Mężczyzna żyje z żoną i dzieckiem, gdy pewnego dnia zostaje wzięty w niewolę. Zainspirowany Maximusem, zaczyna walczyć jako gladiator, sprzeciwiając się rządom młodych cesarzy.

Tak zapowiada się widowisko

Jak informowało wcześniej The Hollywood Reporter, Gladiator 2 mógł kosztować nawet 310 mln dolarów (przy czym źródła studia Paramount utrzymują, że koszt netto wyniósł 250 mln dolarów przy 49 dniach zdjęciowych). Jedno ze źródeł THR stwierdziło, że nad budżetem przestano panować. Część kosztów wynikła ze strajków – zamknięcie planu powodowało 600 tysięcy straty tygodniowo. Dla porównania, budżet pierwszej części to 100 mln dolarów.

Nowy film zadebiutuje planowo 15 listopada 2024 roku.

Oprócz wspominanych już aktorów, w Gladiatorze 2 wystąpili także Fred Hechinger, May Calamawy oraz Joseph Quinn. Scenariusz napisał David Scarpa.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA