search
REKLAMA
News

Nie żyje Jerzy Stuhr. Słynny aktor miał 77 lat

Śmierć aktora potwierdził Maciej Stuhr.

Łukasz Budnik

9 lipca 2024

REKLAMA

Nie żyje słynny polski aktor Jerzy Stuhr. Informację o śmierci artysty potwierdził w rozmowie z Onetem jego syn Maciej. Aktor miał 77 lat. Kilka lat temu przeszedł zawał serca, walczył z nowotworem krtani. 

Jerzy Stuhr zaliczany jest do najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Był także reżyserem i scenarzystą, prowadził programy telewizyjne z cyklu Spotkanie z balladą. W swojej bogatej karierze wystąpił w takich produkcjach, jak WodzirejBez znieczuleniaAmator, Trzy kolory: Biały, Pociąg do HollywoodPersona non grata. Pojawiał się w komediach Juliusza Machulskiego, w tym w KingsajzieKilerzeSeksmisji czy Deja Vu. Widzów zachwycił swoją rolą dubbingową w Shreku, ale jego głos mogliśmy usłyszeć także w innych animacjach, m.in. w Mulan. 

Stuhr nie tylko grał, lecz także reżyserował filmy – wśród nich był Spis cudzołożnic, Historie miłosne, Pogoda na jutro, Korowód czy Obywatel. 

Był laureatem wielu wyróżnień – w 2018 roku odebrał Orła za osiągnięcia życia.

Żegnamy.

Tutaj znajdziecie tekst o rolach aktora. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA