search
REKLAMA
News

Patrick Stewart wspomina, jak zachowywał się TOM HARDY na planie “Star Treka”. “Dziwny samotnik”

Stewart i Hardy zagrali razem w “Star Trek: Nemesis”.

Łukasz Budnik

4 października 2023

REKLAMA

W 2002 roku premierę miał film Star Trek: Nemesis, czwarta pełnometrażowa produkcja poświęcona bohaterom serialu Star Trek: Następne pokolenie, na czele z Patrickiem Stewartem w roli Jean-Luca Picarda. W Nemesis bohaterowie mierzą się ze złym klonem Picarda, w którego wcielił się Tom Hardy. Produkcja okazała się porażka finansową i nie przypadła do gustu widzom. Stewart w swojej autobiografii Making It So: A Memoir wspomina film oraz Hardy’ego, dla którego był to jeden z pierwszych filmów w karierze.

Poniżej tłumaczymy fragment tekstu, który można przeczytać na łamach Insidera:

“Nemesis”, które pojawiło się w 2002, było szczególnie słabe. Nie miałem ani jednej ekscytującej sceny do zagrania, a aktor, który wcielił się w złoczyńcę Shinzona, był dziwnym, młodym samotnikiem z Londynu. Nazywał się Tom Hardy. Tom w żaden sposób nie wchodził z nami w interakcję. Nie mówił “dzień dobry” ani “dobranoc” i spędzał wolne godziny w przyczepie z jego dziewczyną. Nie miał wrogiego nastawienia, po prostu trudno było nawiązać z nim kontakt. W wieczór, gdy zakończył nagrywanie swoich scen, po prostu wyszedł. Gdy zamknęły się drzwi, powiedziałem do Brenta i Jonathana, że pewnie już o nim nie usłyszymy. Bardzo się cieszę, że Tom udowodnił mi, jak się myliłem.

Star Trek: Nemesis doesn't deserve the hate it gets - Polygon

Stewart po latach powtórzył rolę ze Star Treka w serialu Picard

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA