search
REKLAMA
News

SHELLEY DUVALL po 20 latach wraca do aktorstwa. Zagra w nowym thrillerze

Shelley Duvall ostatnio pojawiła się na ekranie w 2002 roku.

Łukasz Budnik

29 października 2022

duvall
REKLAMA

Shelly Duvall wraca do aktorstwa. Jak poinformowało m.in. IndieWire, dwadzieścia lat po premierze filmu Manna from Heaven, który był dotychczas jej ostatnią rolą, Duvall zagra w produkcji The Forest Hills, thrillerze wyreżyserowanym i napisanym przez Scotta Goldberga. 

Film opowie o Rico (Chiko Mendez), którego nawiedzają koszmary po wypadku podczas wyprawy w góry. Poza Mendezem i Duvall, w filmie zagrają Edward Furlong i Dee Wallace. Duvall wcieli się w matkę głównego bohatera. O jej obsadzeniu Goldberg powiedział:

Jesteśmy wielkimi fanami “Lśnienia” – to jeden z moich ulubionych horrorów, wraz z “Halloween” Carpentera i “Dniem żywych trupów” Romero. (…) Shelley przyczyniła się do tego, że “Lśnienie” to arcydzieło, świetnie ukazując strach i horror matki w izolacji.

shelley duvall 1

Praca nad Lśnieniem Kubricka nie była łatwa dla Duvall, na którą reżyser wywierał dużą presję. Aktorka otrzymała za swój występ Złotą Malinę, jednak “nagroda” została cofnięta wcześniej w tym roku ze względu na jej doświadczenia na planie.

Aktorka od lat nie pojawiała się publicznie, w 2016 roku wyznając, że jest “bardzo chora” i że zmaga się z problemami ze zdrowiem psychicznym. W 2021 roku udzieliła wywiadu, w którym dała do zrozumienia, że ma się już lepiej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA