search
REKLAMA
News

OPPENHEIMER zmodyfikowany w kilku krajach. Naga Florence Pugh zasłonięta czarną sukienką w CGI

Film Nolana został zmodyfikowany m.in. w Indiach.

Łukasz Budnik

25 lipca 2023

REKLAMA

Oppenheimerze znajduje się scena, w której nagi tytułowy bohater grany przez Cilliana Murphy’ego rozmawia nago z Jean Tatlock, w którą wciela się Florence Pugh. Aktorka jest w tej scenie topless – przynajmniej w oryginalnej wersji filmu, bo w kilku krajach, w tym w Indiach, scena ta została ocenzurowana.

Pugh za pomocą komputera nałożono czarną sukienkę, która zasłania piersi aktorki. Zmiany zostały dokonane, aby w Indiach i krajach Bliskiego Wschodu można było wyświetlić film – nagość nie jest tam mile widziana na ekranach kin. Dzięki modyfikacjom Oppenheimer mógł otrzymać certyfikat U/A, który pozwala na to, by oglądały go dzieci poniżej 12 roku życia (z opiekunem). Kontrowersje w Indiach wywołał też fakt, że w Oppenheimerze pada cytat z Bhagawadgity, świętej księgi hinduizmu.

Poniżej kadr ze zmodyfikowanej sceny:

Oppenheimer świetnie radzi sobie finansowo – na otwarcie zarobił 82,4 mln dolarów na rodzimym rynku i 180 mln dolarów na świecie. W filmie wystąpili także m.in. Robert Downey Jr., Matt Damon, Emily Blunt oraz Alden Ehrenreich.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA