search
REKLAMA
News

OPPENHEIMER – bohater czy złoczyńca? Cillian Murphy przedstawił swój punkt widzenia

Murphy zabrał głos na temat granego przez siebie Oppenheimera.

Łukasz Budnik

8 grudnia 2023

REKLAMA

Oppeenheimer to jeden z największych hitów tego roku, który zarobił w kinach 950 mln dolarów. W tytułową rolę wcielił się Cillian Murphy, który zachwycił widzów i mówi się o nim w kontekście przyszłorocznych Oscarów. Aktor w nowym wywiadzie wypowiedział się na temat tego, czy według niego Oppenheimer to bohater czy złoczyńca.

Murphy stwierdził:

Nigdy nie podejmuję tego rodzaju decyzji grając żadną postać. Nie klasyfikuję ich w kategoriach dobre, złe czy obojętne, po prostu staram się je zrozumieć. On był tak wielowymiarowy, tak złożony, tak sprzeczny, że wcielać się w niego było dla mnie przyjemnością. Na początku było to dość przerażające. I jest to postać tak ikoniczna. Nigdy nie grałem kogoś tak znanego.

Ostatecznie pojąłem, że był bardzo ludzki, co jest wspaniałą rzeczą do zagrania, ponieważ był przez to pełen wad. Musiałem podejść do tego kawałek po kawałku, powoli i ostrożnie, z dużym namysłem, wrażliwością i empatią. Tak jak zawsze robię, ale w tym przypadku jeszcze bardziej, ponieważ, jak mówisz, jest dość kontrowersyjny. Wszyscy teraz żyjemy w świecie Oppenheimera, wszyscy żyjemy w erze nuklearnej z powodu tego, co wydarzyło się w 1945 roku. Nie mam co do tego wątpliwości.

Poniżej pełna rozmowa z Murphym:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA