search
REKLAMA
News

OLIVIA COOKE komentuje głośną scenę z Larysem i stopami Alicent w RODZIE SMOKA. “Poniżające”

Olivia Cooke wciela się w rolę Alicent Hightower.

Łukasz Budnik

25 października 2022

REKLAMA

Jedna ze scen przedostatniego odcinka Rodu Smoka wzbudziła żywe reakcje fanów. Chodzi o fragment, w którym Alicent Hightower (Olivia Cooke) przychodzi do swojego informatora Larysa Stronga (Matthew Needham) po kolejne wieści. Okazuje się, że “cena”, jaką Alicent płaci Larysowi, to pokazywanie mu swoich stóp. W trakcie sceny kobieta zdejmuje pończochy i pokazuje Larysowi bose stopy, a gdy uzyskuje wszystkie potrzebne informacje, Strong masturbuje się na ich widok. W nowym wywiadzie, Cooke skomentowała głośną scenę. 

W rozmowie z “Variety“, zapytana o to, kto ma władzę w tym fragmencie, Cooke odpowiedziała:

Ona wie, jak potężny jest Larys i co może zrobić. (…) [Alicent] nie ma wyboru, ale zgadzać się na jego warunki. Potrzebuje informacji i wie, jak je zdobyć. Jeśli tego nie zrobi, może się to skończyć śmiercią jej lub jej dzieci. Nie przychodzi jej to łatwo, ale jest absolutną koniecznością. Nie ma tu żadnej manipulacji – ona potrzebuje informacji i w ten sposób może ją zdobyć. To obrzydliwe, poniżające, to napaść, jednak ona nie ma wyboru. Jest otoczona psychopatami i mordercami. Nie ma się do kogo zwrócić.

Aktorka dodała:

To niesamowite, bo w serialu mamy dekapitację, ucinanie ku*asów, sceny w burdelu i przemoc, jednak najbardziej szokujące okazało się to, że pokazałam stopy, a on zrobił sobie dobrze. Zabawne, prawda? Nie chciałam, żeby to było nieuzasadnione, bo wiedziałam, że moje stopy pojawią się na różnych stronach. Nie sposób przewidzieć, na które sceny widzowie zareagują najbardziej żywiołowo – niestety okazało się, że to była jedna z nich.

Reżyserka Clare Kilner już po premierze odcinka w podcaście “West of Westerosstwierdziła:

[Larys] patrzy na jej stopy i się masturbuje. Umysł Sary Hess [scenarzystki odcinka] jest niesamowity. Napisała wspaniały odcinek, muszę to przyznać. Tak, to była rzeczywiście interesująca scena… Co ciekawe, w przypadku nagości na planie obecni są koordynatorzy scen intymnych, ale nie o czymś takim myślą. To bardzo inwazyjna i nieznośna scena, naprawdę nieprzyzwoita.

Pierwszy sezon Rodu Smoka wczoraj dobiegł końca. Drugi jest już zapowiedziany. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA