Ogłoszono, kiedy znów ruszą prace nad drugim sezonem WIEDŹMINA

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Od jakiegoś czasu krążyły doniesienia o tym, że prace nad drugim sezonem Wiedźmina – przerwane ze względu na pandemię – mogą zostać wznowione w sierpniu. Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, kiedy ekipa wróci na plan.

Netflix potwierdził, że zdjęcia do dalszej części sezonu rozpoczną się 17 sierpnia. Oczywiście na planie będą wytyczne dotyczące bezpieczeństwa twórców. Nie wiadomo, jak długo potrwa realizacja – wcześniej mówiło się jeszcze o czterech miesiącach, ale teraz czas ten może jeszcze się wydłużyć. Premiera drugiego sezonu przypadnie prawdopodobnie na 2021 rok. Poniżej przeczytacie rymowane ogłoszenie z oficjalnego profilu serialu.

Niedawno na temat drugiej serii wypowiedziała się showrunnerka, Lauren Schmidt Hissrich. Twórczyni odniosła się do kwestii, która wzbudzała sporo dyskusji po premierze pierwszego sezonu, mianowicie skoków czasowych w fabule – perypetie Geralta, Yennefer i Ciri miały miejsce w różnym czasie i zazębiły dopiero bliżej końca serii. W kontynuacji takie zabiegi mają zostać porzucone. Wprowadzenie zostaną też kolejni wiedźmini (w tym Vesemir, mentor Geralta), dzięki czemu poznamy korzenie głównego bohatera, jego historię, pochodzenie i to, czym jest dla niego rodzina.

Ostatnio dodane