search
REKLAMA
News

Nie żyje JERZY ŁAPIŃSKI, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, znany między innymi ze “Złotopolskich”

Łukasz Budnik

14 maja 2020

lapinski 2
REKLAMA

W wieku 79 lat zmarł Jerzy Łapiński, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. O śmierci artysty poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego córka, Agnieszka Gaździńska. Nie wiadomo, kiedy dokładnie zmarł aktor ani jakie były przyczyny. 

Łapiński urodził się 2 listopada 1940 roku. W 1963 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W swojej karierze występował w wielu teatrach, m.in. Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze, Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Teatrze Narodowym w Warszawie. Pojawiał się też w filmach i serialach, między innymi w Znakach szczególnychZmowieBlisko, coraz bliżej, Świecie według Kiepskich,  1920. Wojnie i miłości oraz Złotopolskich, gdzie wcielał się w posła Jemiołę.

Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Żegnamy. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA