search
REKLAMA
News

Nie żyje FRED WILLARD, aktor i komik znany między innymi z “Współczesnej rodziny”

Łukasz Budnik

17 maja 2020

REKLAMA

Amerykańskie media poinformowały, że w wieku 86 lat zmarł Fred Willard, popularny amerykański aktor, komik i scenarzysta, który miał na koncie dziesiątki rol w kinie i telewizji. Według jego agenta, Michaela Eisenstadta, Willard zmarł z przyczyn naturalnych. Córka aktora dodała, że był aktywny do samego końca. 

Willard urodził się 18 września 1933 roku. We wczesnych latach pięćdziesiątych służył w amerykańskiej armii, a wkrótce później rozpoczął karierę komika, tworząc duet z Vicem Grecco. Swoją karierę filmową rozpoczął w 1967 roku filmem Teenage Mother. W trakcie długiej kariery pojawiał się w takich produkcjach jak Oto Spinal TapNiezła sztukaLegenda telewizjiRadosne PurimKoncert dla Irwinga oraz w wielu serialach, w tym Wszyscy kochają Raymonda Współczesnej rodzinie. W latach 2014-2015 występował nawet w Modzie na sukces, co przyniosło mu nagrodę Daytime Emmy. W trakcie kariery kilka razy współpracował z Christopherem Guestem.

Już wkrótce zobaczymy Willarda w jego ostatniej roli, w serialu Siły kosmiczne ze Stevem Carrellem w roli głównej.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA