search
REKLAMA
News

Nicholas Hoult zagra Lexa Luthora w SUPERMAN: LEGACY Jamesa Gunna

Obsadzono rolę słynnego antagonisty Supermana.

Łukasz Budnik

21 listopada 2023

REKLAMA

W przyszłym roku zadebiutuje nowy film o Supermanie (Superman: Legacy), w którym David Corenswet (HollywoodPearl) wcieli się w postać tytułową, Lois Lane zagra zaś Rachel Brosnahan (Wspaniała pani Maisel). Tymczasem dowiedzieliśmy się, kto zagra nemezis Supermana, Lexa Luthora. To Nicholas Hoult.

Aktor był wcześniej jednym z kandydatów do zagrania samego Supermana, jednak James Gunn (reżyser i scenarzysta projektu), postanowił go ostatecznie obsadzić jako złoczyńcę. Wcześniejsi odtwórcy roli Luthora na wielkim ekranie to Gene Hackman, Kevin Spacey oraz Jesse Eisenberg. W zeszłym tygodniu do obsady dołączyła María Gabriela de Faría, która ma zagrać postać zwaną The Engineer. Wcześniej obsadzani byli  Green Lantern (Nathan Fillion), Hawkgirl (Isabela Merced), Mister Terrific (Edi Gathegi) oraz Metamorpho (Anthony Carrigan).

Superman: Legacy przez dłuższy czas traktowane było do tej pory jako opowieść o młodym Supermanie, jednak kilka miesięcy temu Gunn wyjaśnił tę sprawę, pisząc: “Nigdy nie robiłem filmu o młodym Supermanie, tylko po prostu film o Supermanie!”.

Film ma być “prawdziwym startem” planów twórcy i Safrana na DCU i opowieścią o tym, jak Superman musi znaleźć równowagę między swoim pochodzeniem i ziemskim wychowaniem. Film ma zadebiutować 11 lipca 2025 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA