search
REKLAMA
News

Reżyser KRÓLESTWA PLANETY MAŁP wymienia “Apocalypto” i “Star Wars” jako swoje inspiracje

 Premiera 24 maja 2024 roku.

Łukasz Budnik

21 listopada 2023

REKLAMA

W przyszłym roku zadebiutuje nowa odsłona serii Planeta małp, którą wyreżyserował Wes Ball, odpowiedzialny za widowiska z serii Więzień labiryntu. Do sieci trafiły nowe informacje o produkcji, zatytułowanej Królestwo planety małp.

Najpierw przypomnijmy, jak przedstawia się zarys fabuły:

Akcja osadzona jest wiele lat po “Wojnie o planetę małp”. Po  tym, jak Ceaser sprowadził swój lud do oazy, powstało wiele społeczeństw, podczas gdy rasa ludzka żyje dziko. Niektóre grupy nie słyszały o Ceaserze, zaś inne skorzystały z jego nauk, aby zbudować imperia. W tych okolicznościach jeden z małpich przywódców zaczyna zniewalać inne grupy w celu odnalezienia ludzkiej technologii, a inna z małp wyrusza na poszukiwanie wolności, po tym, jak jej klan został uprowadzony. Młoda kobieta staje się kluczem do jej planu, choć ma też własne zamiary.

Na łamach nowego numeru “Empire” reżyser Wes Ball zapowiada, że Królestwo… to film przygodowy, różniący się tonem od trylogii z lat 2011-2018. Twórca ma jednak nadzieję, że zachował element, który sprawił, że tamte filmy były tak wyjątkowe.

Kiedy zaczynałem, czułem, że małpy potrzebują trochę “Star Wars”. To wciąż film osadzony w rzeczywistości, ale jego narracja opiera się na misji. Nasz główny bohater – młody Noa – spotyka na swojej drodze inne postaci i następuje jego przebudzenie. Pojawia się w miejscu, w którym będzie musiał przejść swoistą próbę i stać się w pełni sobą.

Wśród inspiracji Ball wymienia też Apocalypto Mela Gibsona. Twórca zaznacza, że chciał zrobić w filmie duży przeskok czasowy od Wojny o planetę małp, nie zdradził jednak, ile dokładnie lat minęło od czasu Ceasara.

W filmie wystąpią Freya Allan, Kevin Durand, William H. Macy, Owen Teague, Peter Macon, Sara Wiseman, Eka Darville i Dichen Lachman. Premiera 24 maja 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA