search
REKLAMA
News

Netflix skasował 5 seriali, wśród nich CIEŃ I KOŚĆ. Autorka książek z tej serii zabrała głos

“Cień i kość” doczekało się dwóch sezonów.

Łukasz Budnik

16 listopada 2023

REKLAMA

Do sieci trafiła informacja, że Netflix anulował pięć seriali swojej produkcji z powodu ich niesatysfakcjonującej oglądalności. Wśród nich jest Cień i kość, fantasy, które doczekało się dwóch sezonów.

Pozostałe anulowane produkcje to Agent Elvis, Glamorous, Farzaar i Kapitan Fall, które miały po jednym sezonie. To jednak skasowanie Cienia i kości budzi w sieci największe poruszenie. Głos na ten temat zabrała Leigh Bardugo, autorka książek, na podstawie których zrealizowano serial. Pisarka dała do zrozumienia, że nie powstanie nie tylko trzeci sezon, lecz także planowany spin-off Six of Crows. Bardugo stwierdziła, że ma złamane serce i jest rozczarowana, jednak czuje też wdzięczność, bo większość autorów nie może się pochwalić tym, że ich dzieło zostało przeniesione na ekran. Pisarka zaznaczyła, że jest dumna z adaptacji.

Drugi sezon Cienia i kości cieszył się mniejszą popularnością niż pierwszy, jednak serial ma swój wierny fandom, który już teraz rozsyła na Twitterze hashtag #SaveShadowAndBone. Czy, podobnie jak było w przypadku Warrior Nun, gdzie po pierwotnym skasowaniu serialu ogłoszono, że serial powróci w formie filmów, ich walka przyniesie skutek? Okaże się.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Leigh Bardugo (@lbardugo)

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA