search
REKLAMA
News

Netflix pokaże serial o historii SPOTIFY

Łukasz Budnik

13 grudnia 2019

REKLAMA

Jeśli korzystacie ze Spotify, już wkrótce będziecie mogli przekonać się, jak wyglądały jego początki. Netflix zamówił fabularny szwedzki serial który opowie o historii tego popularnego muzycznego serwisu streamingowego. 

Produkcja będzie oparta na książce Spotify Untold autorstwa szwedzkich dziennikarzy, Svena Carlssona i Jonasa Leijonhufvuda. Nie znamy jeszcze tytułu serialu ani aktorów, którzy pojawią się w głównych rolach. Wiemy jedynie, że producentką wykonawczą będzie Berna Levin, zaś reżyserią zajmie się norweski twórca Per-Olav Sørensen.

Spotify powstał w roku 2006 dzięki Danielowi Ekowi oraz Martinowi Lorentzonowi. W tamtym czasie piractwo muzyki w sieci osiągało najwyższe wskaźniki i wielu przewidywało, że doprowadzi do końca przemysłu muzycznego. Dzieło Szwedów wprowadziło prawdziwą rewolucję. Berna Levin powiedziała:

To historia o tym, jak mały zespół szwedzkich technologów odmieniła muzykę – to, jak jej słuchamy i w jaki sposób jest tworzona. (…) To nie tylko historia o tym, jak nasze życia odmieniły się w ostatniej dekadzie, lecz także o walce o kulturowy i finansowy wpływ w zglobalizowanym, cyfrowym świecie.

Interesuje was ten projekt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA