search
REKLAMA
News

Twórcy GRY O TRON wyprodukują film o H.P. LOVECRAFCIE

Łukasz Budnik

13 grudnia 2019

REKLAMA

David Benioff i D.B. Weiss nie mogą narzekać na nudę po zakończeniu Gry o tron. Od czasu finału serialu podpisali już umowę z Netfliksem i zrezygnowali ze stworzenia trylogii osadzonej w świecie Gwiezdnych wojen. Zagraniczne media informują, że Benioff i Weiss wyprodukują film z pogranicza horroru i thrillera, skupiony na życiu i twórczości słynnego pisarza, H.P. Lovecrafta. 

Film, który powstaje dla studia Warner Bros., nie będzie typową biografią, lecz adaptacją powieści graficznej pt. “Lovecraft”, której autorami są Hans Rodionoff oraz Keith Giffen. Fabuła będzie osadzona w latach 20. ubiegłego wieku i odpowie na pytanie co stałoby się, gdyby pomysły Lovecrafta, takie jak Cthulhu, nie były jedynie wytworem jego wyobraźni lecz istniały naprawdę.

Scenariusz filmu napiszą Phil Hay i Matt Manfredi, którzy mają na koncie między innymi produkcję Niszczycielka z Nicole Kidman w roli głównej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA