search
REKLAMA
News

NATHAN FILLION z “Firefly” nie miałby problemu, żeby znów pracować z Jossem Whedonem

“Firefly” doczekało się zaledwie jednego sezonu.

Łukasz Budnik

23 czerwca 2022

fillion whedon
REKLAMA

Joss Whedon w ostatnich latach cieszy się złą sławą – zarówno gwiazdy serialu Buffy – postrach wampirów, jak i Ligi sprawiedliwości (do której twórca robił dokrętki) głośno mówiły o jego toksycznym zachowaniu na planie. Głos zabierała m.in. Charisma Carpenter z Buffy, która twierdziła, że Whedon wielokrotnie nadużywał swojej władzy na planie i był złośliwy, despotyczny i pasywno-agresywny. Z kolei Gal Gadot opowiadała, że na planie Ligi sprawiedliwości twórca groził jej, że zakończy jej karierę.

Mimo wszystkich tych oskarżeń z Whedonem wciąż współpracowałby Nathan Fillion, który zagrał w Firefly stworzonym przez Whedona. Aktor nawiązał do artykułu z 2021 roku, w którym pisano o toksycznych zachowaniach reżysera, i stwierdził:

Czytałem ten artykuł i nie było tam wzmianki o “Firefly”. Ja miałem zupełnie inne doświadczenia z tym człowiekiem. To znaczy, on sam przyznał, że wciąż nad sobą pracuje i ja to doceniam. Od razu zgodziłbym się na ponowną współpracę z Jossem.

filmorgpl firefly serenity full cast dvdbash 7

Fillion dodał też, że ewentualny reboot Firefly – które doczekało się tylko jednego sezonu w 2002 roku, a trzy lata zostało odświeżone w postaci filmu Serenity – musiałby się odbyć z udziałem Whedona. Gdyby twórca nie uczestniczył w jego realizacji, Fillion miałby “złamane serce”.

Sam Whedon nie przyznawał się do toksycznych zachowań na planie Ligi sprawiedliwości – mówił między innymi o tym, że angielski nie jest pierwszym językiem Gadot, więc mogła go źle zrozumieć. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA