search
REKLAMA
News

MORBIUS. Poznaliśmy kategorię wiekową i czas trwania filmu z JAREDEM LETO

“Morbius” trafi do kin już w styczniu.

Łukasz Budnik

28 grudnia 2021

morbius 2
REKLAMA

Jedną z premier zaplanowanych na kolejny rok jest Morbius, adaptacja komiksu Marvela, w której Jared Leto wciela się w naukowca cierpiącego na rzadką chorobę krwi. Podczas nieudanych prób uleczenia się, Morbius nabywa wampiryczne cechy i umiejętności. 

Film będzie kolejną odsłoną tworzonego przez Sony uniwersum opartego na postaciach ze świata Spider-Mana – pierwszą z nich był Venom z Tomem Hardym. Oprócz Leto w Morbiusie występują między innymi Adria Arjona, Matt Smith oraz Jared Harris. W sieci pojawiły się informacje na temat czasu trwania i kategorii wiekowej. Morbius otrzymał kategorię PG-13 za “sekwencje przemocy, pewne straszne obrazy i miejscami mocny język”. Film z Leto potrwa 108 minut łącznie z napisami końcowymi. To więcej niż sequel Venoma (tamten trwał bowiem zaledwie 97 minut), okaże się jednak, czy w tym czasie uda się przedstawić satysfakcjonującą genezę postaci.

morbius leto

 

Fani póki co zastanawiają się, w świecie której inkarnacji Spider-Mana będzie działa się akcja filmu. W filmie pojawi się Michael Keaton jako Sęp (powtarzając rolę ze Spider-Man: Homecoming), a w materiałach promocyjnych widzieliśmy do tej pory graffiti przedstawiające Spider-Mana Tobeya Maguire’a oraz budynek Oscorp z logo znanym z serii Niesamowity Spider-Man. Być może widowisko wykorzysta wprowadzony do MCU koncept wieloświatów; sugerował to sam Jared Leto.

Premiera światowa Morbiusa zaplanowana została na 28 stycznia 2022.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA