search
REKLAMA
News

MATRIX 4. Hugo Weaving nie powróci do roli agenta Smitha

Łukasz Budnik

22 stycznia 2020

REKLAMA

Choć w czwartym Matriksie zobaczymy kilkoro członków obsady oryginalnej trylogii (w tym Keanu Reevesa i Carrie Anne-Moss), wygląda na to, że nie będzie nam dane znów oglądać na ekranie Hugo Weavinga, który wcielał się w postać agenta Smitha. 

Powód jest bardzo prozaiczny – aktor nie będzie w stanie pogodzić ze sobą dwóch zobowiązań. Podczas promowania sztuki “The Visit” Weaving nakreślił sprawę:

To niefortunne – miałem ofertę występu w “The Visit”, a potem przyszła propozycja “Matrixa”. Wiedziałem więc, że coś jest na rzeczy, ale nie miałem dat. Myślałem że będę w stanie to pogodzić, zajęło osiem tygodni zanim ustaliliśmy terminy, a w międzyczasie przyjąłem rolę w “The Visit”. Byłem w kontakcie z Laną Wachowski, ale ostatecznie zmieniła zdanie i uznała, że daty jednak nie będą się zgadzać. Kontynuują beze mnie.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy postać Smitha nie pojawi się w kontynuacji, czy Weaving zostanie zastąpiony innym aktorem. Poza Reevesem i Carrie-Anne Moss w filmie zobaczymy powracających Jadę Pinkett Smith i Lamberta Wilsona, a poza nimi Maxa Riemelta (Berlin Syndrome), Jessicę Henwick (Iron Fist), Jonathana Groffa (Mindhunter), Neila Patricka Harrisa (Jak poznałem waszą matkę), Toby’ego Onwumere (Empire) i Yahyę Abdul-Mateena II (Aquaman).

Zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Premiera zaplanowana jest na 21 maja 2021.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA