search
REKLAMA
News

Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz i inni na plakatach filmu FURIOZA

“Furioza” trafi na ekrany 22 października.

Łukasz Budnik

6 października 2021

REKLAMA

Już wkrótce do kin trafi Furioza, film promowany jako “kino sensacyjne bez lukru” i opowiadający historię policjantki granej przez Weronikę Książkiewicz, której na ekranie towarzyszyć będą między innymi Mateusz Damięcki oraz Mateusz Banasiak. Do sieci trafiły nowe plakaty promujące.

W opisie filmu czytamy:

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

Film promowany jest kreacjami Książkiewicz i Damięckiego, którzy zrywają ze swoim dotychczasowym wizerunkiem, a do swoich ról przygotowywali się kilka miesięcy. Poza nimi oraz wspomnianym Mateuszem Baniasiukiem, w filmie pojawią się Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Sebastian Stankiewicz i Paulina Gałązka.

Premiera 22 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA