search
REKLAMA
News

Marvel zwolnił scenarzystów “Daredevil: Born Again”. Nakręcony materiał nie zadowolił producentów

“Daredevil: Born Again” przejdzie spore zmiany.

Łukasz Budnik

11 października 2023

REKLAMA

Prace nad serialem Daredevil: Born Again zostały w połowie czerwca wstrzymane ze względu na strajk – przed przerwą nakręcono mniej niż połowę zaplanowanego materiału (przewidziano 18 odcinków). Z nakręconymi odcinkami zapoznali się jednak producenci Marvela, w tym Kevin Feige. Jak informuje The Hollywood Reporter, nie byli zadowoleni z efektu końcowego.

Pod koniec września Marvel podziękował wobec tego za współpracę głównym scenarzystom (Chris Ord i Matt Corman), a także reżyserom, którzy nie będą już uczestniczyć w realizacji kolejnych odcinkach – oznacza to de facto restart prac nad serialem. Aktualnie trwają poszukiwania nowych scenarzystów i reżyserów. Według źródeł, Ord i Corman stworzyli serial, który w ogóle nie przypominał wersji Netflixa, a był raczej proceduralem prawniczym. Wcielający się w Matta Murdocka Charlie Cox nie zakładał kostiumu Daredevila aż do czwartego odcinka. Marvel planuje zachować część scen i odcinków, jednak pewne elementy ulegną zmianie. Choć zwolnieni z funkcji scenarzystów, Ord i Corman mają zostać producentami obu – jak się okazuje – zaplanowanych sezonów serialu.

 

To nie wszystko – Marvel planuje zmieniać nie tylko Born Again, lecz także zmienić podejście do całego procesu tworzenia seriali – kolejne produkcje będą miały teraz swoich showrunnerów czuwających nad całością projektu. Marvel planuje też zatrudniać typowo telewizyjnych producentów, a kolejne seriale nie będą już kręcone w całości, a potem ewentualnie modyfikowane (jak np. przy kiepsko ocenianej Tajnej inwazji) – najpierw showrunnerzy będą przedstawiać scenariusze pilota i zarys całości serialu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA