search
REKLAMA
News

MARVEL poszukuje czarnoskórych scenarzystów do pracy nad nową wersją BLADE’A

Łukasz Budnik

24 października 2020

REKLAMA

W sierpniu zeszłego roku Kevin Feige ogłosił podczas Comic Conu, że w jednej z nadchodzących faz kinowego uniwersum Marvela zostanie wprowadzona postać Blade’a. Czarnoskóry łowca wampirów doczekał się już ekranowej inkarnacji w postaci trzech filmów z lat 1998-2004, gdzie zagrał go Wesley Snipes. Tym razem w bohatera wcieli się laureat dwóch Oscarów – Mahershala Ali.

Z nowego raportu The Hollywood Reporter wynika, że Marvel i Disney poszukują scenarzystów projektu. Nie wiadomo, czy mają na oku konkretne nazwiska, jednak pragną spełnić wprowadzone niedawno zasady utworzone przez Akademię Filmową, dotyczące przyznawania Oscarów filmom spełniającym konkretne kryteria związane z różnorodnością. W związku z tym skupiają poszukiwania na czarnoskórych twórcach. Studio ma poszukiwać reprezentantów mniejszości także na inne stanowiska.

To właściwie pierwsza aktualizacja na temat projektu, jaką otrzymaliśmy od ponad roku. Wiadomo, że Blade z Alim pojawi się w MCU najwcześniej w piątej fazie, wraz z sequelem Kapitan Marvel oraz – prawdopodobnie – nowymi inkarnacjami X-Men i Fantastycznej Czwórki – oznacza to, że filmu raczej nie zobaczymy na ekranach przez 2022 lub 2023 rokiem. Marvel i Disney mają więc dużo czasu, by znaleźć odpowiednią ekipę, w tym także reżysera.

Czekacie na nowego Blade’a?

Zdjęcie główne jest fanowską grafiką.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA