search
REKLAMA
News

Marvel jednak zrezygnuje z Kanga jako wielkiego złoczyńcy MCU? Nowe nieoficjalne doniesienia

Czy Jonathan Majors zakończy przygodę z MCU?

Łukasz Budnik

14 listopada 2023

REKLAMA

W zeszłym tygodniu opublikowano raport “Variety”, w którym pisano o problemach MCU. Czytaliśmy w nim między innymi, że w pewnym momencie włodarze Marvel Studios rozważali zmianę konceptu na głównego złoczyńcę bieżącej sagi MCU i zastąpienie Kanga (Jonathan Majors) doktorem Doomem, głównie ze względu na fakt, że Majors ma wytoczony proces w związku z oskarżeniami o przemoc domową. Czynnikiem miała być również porażka finansowa Kwantomanii, gdzie Kang miał sporą rolę. 

Choć w tym samym raporcie pisano o tym, że włodarzom Marvela trudno byłoby teraz odsunąć Kanga na bok ze względu na jego rolę w Ant-Manie i serialu Loki, wygląda na to, że mimo to mogą się zdecydować na taki krok. W podcaście “House of R” pisarka i dziennikarka Joanna Robinson, autorka książki MCU: The Reign of Marvel Studios, zdradziła, że Jeff Loveness, który miał napisać film Avengers: The Kang Dynasty, nie jest już związany z projektem. Robinson opowiada:

Zapytałam moje źródło, jaki jest powód, skoro to on miał zająć się całą fabułą związaną z Kangiem. Wygląda na to, że prawdopodobnie od tego odejdą.

Robinson dodała, że Marvel nie potwierdził zmiany oficjalnie, ale sama jest pewna, że Marvel nie chce już kontynuować wątku Kanga. Podkreślmy jeszcze raz, że nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez Kevina Feigego.

Okaże się, czy Marvel zabierze głos w tej sprawie i jak potoczą się dalsze losy Majorsa w MCU.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA