search
REKLAMA
News

MARVEL będzie tworzyć komiksy o ikonach science fiction – OBCYM i PREDATORZE

Łukasz Budnik

4 lipca 2020

REKLAMA

Kiedy Disney przejął studio nazywające się wówczas 20th Century Fox, w jego posiadanie weszły również prawa do dwóch kultowych serii – Obcy oraz Predator. Do tej pory nie było wiadomo, jakie będą dalsze kroki związane z tymi postaciami, dziś wiemy już jednak, że Marvel Comics będzie wydawać i w pełni odpowiadać za komiksy z ich udziałem.

Do sieci trafiły ilustracje zapowiadające nowe serie – ich twórcą jest David Finch, również autor komiksów DCNa tę chwilę nie wiadomo, czy i kiedy Marvel postanowi połączyć Obcego i Predatora z resztą uniwersum Marvela, ale niewykluczone, że tak się stanie i będą oni spotykać na swej drodze pozostałych bohaterów wydawnictwa. Wcześniej wpisany w ten świat został wpisany na przykład Conan

Do tej pory komiksy o Obcym i Predatorze ukazywały się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics, kolejno od 1988 i 1989 roku.

Mieliście do czynienia z obrazkowymi historiami o tych postaciach? Jak wam się podobały?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA