search
REKLAMA
News

AVENGERS i ZWIERZOGRÓD najpopularniejszymi filmami w kinach w USA

Łukasz Budnik

4 lipca 2020

REKLAMA

Ze względu na wciąż wysoką liczbę zachorowań na Covid-19, większość kin w USA wciąż pozostaje zamkniętych. Otwartych jest jedynie około 1100 placówek, z czego 300 to kina samochodowe (cieszące się największą popularnością). W związku z tym, że nie wszystkie premiery zostały przesunięte, właściciele kin ratują się starszymi tytułami.

W ten sposób najlepiej zarabiające obecnie filmy w USA to Zwierzogród oraz pierwsza część Avengers. Produkcje Disneya zarobiły łącznie kolejno 280.000 i 260.000 dolarów. Choć w tym tygodniu są na szczycie, to nie pobiły zeszłotygodniowego wyniku klasyków studia Universal, tj. Parku Jurajskiego oraz SzczękKażdy z nich zarobił wówczas ponad pół miliona dolarów.

Inne filmy pokazywane podczas pandemii to między innymi seria o Indianie Jonesie, Harry Potter i Komnata TajemnicGrease Goonies. Podobnie postępują kina w Polsce – sieć Helios zaplanowała już w wybranych kinach kilkanaście seansów w ramach wtorków z klasyką:

Chcielibyście odświeżyć sobie starsze filmy na dużym ekranie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA