search
REKLAMA
News

Marta Żmuda Trzebiatowska w zwiastunie filmu BEJBIS Andrzeja Saramonowicza

“Bejbis” zadebiutuje w październiku.

Łukasz Budnik

2 września 2022

REKLAMA

Dystrybutor Monolith Films pokazał zwiastun nowego filmu Andrzeja Saramonowicza – scenarzysty takich produkcji, jak Testosteron Lejdis. Nadchodząca produkcja została zatytułowana Bejbis.  

Opis filmu brzmi:

“Ada i Mikołaj od kilkunastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej niż się kłócą, są rodzicami nad wiek rozgarniętej i czasami bezczelnej piętnastolatki, mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną szczęśliwą konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu (czyli wpadka). Przyjaciele pukają się w czoła: „1 dziecko + 1 dziecko = 11 dzieci, a nie 2” – mówią, córka jest zaniepokojona pojawieniem się konkurencji, ale Ada i Mikołaj w pocie czoła starają się ogarniać zupełnie nową rodzinną rzeczywistość. Nieprzespane noce, wszechobecne pieluchy, brak seksu, coraz częstsze kłótnie. Nie tak miało być. Synka oczywiście kochają, ale między nimi zaczyna dziać się coraz gorzej. Ada jest wściekła na cały świat, a Mikołaj zaczyna rozglądać się za innymi. Jak w tej sytuacji odnaleźć radość życia, uratować miłość i zachować chociaż drobny margines wolności? Łatwo nie będzie, ale może być naprawdę zabawnie.”

Saramonowicz, który napisał scenariusz i stoi za kamerą, o filmie mówił następująco:

To film zwyczajnie nadzwyczajny. Ma w sobie elementy ambitnego kina rozrywkowego, które dojrzale i jednocześnie z przymrużeniem oka wiele mówi o polskiej współczesności.

W filmie główne rolą grają Marta Żmuda Trzebiatowska oraz Grzegorz Małecki, a poza nimi pojawiają się m.in. Dominika Kluźniak, Bronisław Wrocławski i Krzysztof Gosztyła. Do pracy przy swoim najnowszym tytule Saramonowicz zaprosił twórców, którzy pracowali z nim przy poprzednich filmach, m.in. Tomasza Madejskiego (zdjęcia), Marka Napiórkowskiego (muzyka) czy Jarosława Barzana (montaż).

Premiera 21 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA