search
REKLAMA
News

Luca Guadagnino potwierdza: film TAMTE DNI, TAMTE NOCE doczeka się sequela

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2020

REKLAMA

Tamte dni, tamte noce, adaptacja powieści André Acimana pod tym samym tytułem, to jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich lat. Wyreżyserowana przez Lucę Guadagnino produkcja doczekała się czterech nominacji do Oscara (w tym za najlepszy film), a James Ivory otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany. Od jakiegoś czasu mówiło się o kontynuacji, szczególnie, że w 2019 roku Aciman opisał dalsze losy bohaterów w powieści “Znajdź mnie”. W udzielonym ostatnio wywiadzie Guadagnino potwierdził, że rozpoczęły się prace nad nowym filmem.

Tamte dni, tamte noce opowiadają historię siedemnastolatka o imieniu Elio, który podczas lata we Włoszech poznaje Olivera, studenta mającego współpracować z jego ojcem. Między bohaterami rodzi się uczucie. Główne role w filmie zagrali Timothée Chalamet oraz Armie Hammer. W wywiadzie dla La Repubblica Guadagnino powiedział:

Oczywiście, to była wielka przyjemność współpracować z Timothée Chalametem, Armiem Hammerem, Michaelem Stuhlbargiem, Esther Garrel i innymi aktorami. Wszyscy pojawią się w nowym filmie. (…) Przed koronawirusem udałem się do USA na spotkanie ze scenarzystą którego uwielbiam i którego imienia nie chcę zdradzić, aby porozmawiać o kontynuacji. Niestety, musieliśmy się z nią tymczasowo wstrzymać.

Akcja “Znajdź mnie” dzieje się 10 lat po oryginale.

Czekacie na sequel Tamtych dni, tamtych nocy, czy uważacie go za niepotrzebny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA