search
REKLAMA
News

Luca Guadagnino potwierdza: film TAMTE DNI, TAMTE NOCE doczeka się sequela

Łukasz Budnik

5 kwietnia 2020

REKLAMA

Tamte dni, tamte noce, adaptacja powieści André Acimana pod tym samym tytułem, to jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich lat. Wyreżyserowana przez Lucę Guadagnino produkcja doczekała się czterech nominacji do Oscara (w tym za najlepszy film), a James Ivory otrzymał statuetkę za najlepszy scenariusz adaptowany. Od jakiegoś czasu mówiło się o kontynuacji, szczególnie, że w 2019 roku Aciman opisał dalsze losy bohaterów w powieści “Znajdź mnie”. W udzielonym ostatnio wywiadzie Guadagnino potwierdził, że rozpoczęły się prace nad nowym filmem.

Tamte dni, tamte noce opowiadają historię siedemnastolatka o imieniu Elio, który podczas lata we Włoszech poznaje Olivera, studenta mającego współpracować z jego ojcem. Między bohaterami rodzi się uczucie. Główne role w filmie zagrali Timothée Chalamet oraz Armie Hammer. W wywiadzie dla La Repubblica Guadagnino powiedział:

Oczywiście, to była wielka przyjemność współpracować z Timothée Chalametem, Armiem Hammerem, Michaelem Stuhlbargiem, Esther Garrel i innymi aktorami. Wszyscy pojawią się w nowym filmie. (…) Przed koronawirusem udałem się do USA na spotkanie ze scenarzystą którego uwielbiam i którego imienia nie chcę zdradzić, aby porozmawiać o kontynuacji. Niestety, musieliśmy się z nią tymczasowo wstrzymać.

Akcja “Znajdź mnie” dzieje się 10 lat po oryginale.

Czekacie na sequel Tamtych dni, tamtych nocy, czy uważacie go za niepotrzebny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA